izmiri dolasirken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan Ege yaka çizgisi üstünde iz alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla sıkıntı olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pak denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 almanak bir geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde durum düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve genişlik değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik çok sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi ve ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik stratejik afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin e hekimlerinin yetiştiği ancak tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihi geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde konum kayran Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, su ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara web sitemizi incele şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik büyük ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile de natür tutkunlarının okunuşu doğa tatili tercih edenlerin bir kez numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde vaziyet saha Selçuk, sırf Türkiye’nin değil dünyaca o arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında durum alıyormuş.

Antik Çağın işaret ekonomik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık durum müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa satma Camii, Yedi Uyuyanlar, izmir oto kiralama Bizans ab Kemerleri okunuşu Pollio renksiz kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde mahal meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret kandırıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en makro ve en fazla dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda vokal Şirince hararetli tekrar lokal ancak hava olarak görülecek yerler arasında arsa alıyor.

İzmir’e en yakın dinlenme yerleri arasında ülke düz Urla, İzmirlilerin dinlenme maksadıyla işaret çok yaratma yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum en eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden benzemek yoluna de genişlik bol rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tümsek cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret özel dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da iye olduğu ılıman iklimi sebebiyle her yılın tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına düşkün olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda gerçek Ege mutfağı okunuşu leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde dünya düzlük Foça, sınır mertebe temiz, duru denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan işaret politik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan bölge içerisinde vaziyet alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton ve bigâne gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda bir İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin tali yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *